KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12848221
nr 1284 8221
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 48x57 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 18:35:57
2.600 kr
2.800 kr
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström